czystagmina.stare-babice.eu
Start Ciekawostki
Ciekawostki
PDF Drukuj Email

Trwają intensywne prace na składowisku Radiowo

24 maja 2017 zastępca wójta Marcin Zając, radna Karolina Bielińska oraz pracownik urzędu gminy oceniali postępy prac na składowisku Radiowo.

W wyniku oględzin stwierdzono, że bryła składowiska jest formowana, a na teren wwożone są wyłącznie gruz, ziemia i kompost z odpadów zielonych (liście, trawa).

Prace prowadzone są bardzo intensywnie.


fot. 24 maja 2017 (UG Stare Babice)

 
PDF Drukuj Email
niedziela, 28 maja 2017 04:14

KOMUNIKAT MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA z dnia 21.12.2016 r.

Raport „Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku”

„Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku” to kolejne opracowanie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie udostępnione w formie elektronicznej na stronie internetowej Inspektoratu pod adresem:

http://wios.warszawa.pl/pl/publikacje-wios/publikacje/1266,Stan-srodowiska-w-wojewodztwie-mazowieckim-w-2015-roku.html

w zakładce PUBLIKACJE, które nie zostało wydawane w formie drukowanej.

Przedstawione zostały w nim oceny podsumowujące wyniki badań i pomiarów wykonanych w latach 2013-2015 w ramach państwowego monitoringu środowiska w zakresie następujących komponentów: powietrza, wód powierzchniowych i podziemnych, hałasu i pól elektromagnetycznych.

W publikacji przedstawiono także informacje o gospodarce odpadami w województwie mazowieckim oraz oddziaływaniu różnych źródeł emisji na poszczególne elementy środowiska. Wiarygodna diagnoza stanu środowiska oraz świadomość przyczyn i skutków zmian w nim zachodzących pozwoli zapobiegać degradacji środowiska oraz podejmować racjonalne działania w celu poprawy lub utrzymania standardów jego jakości.

Należy podkreślić, że badania stanu środowiska prowadzone w ramach państwowego monitoringu środowiska mogły być realizowane w wymaganym zakresie dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Raport „Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 r.” kierujemy do wszystkich, których interesuje stan środowiska, mając nadzieję, że spełni on rolę edukacyjną i wzbogaci wiedzę społeczeństwa o tym zagadnieniu i problemach z nim związanych.


Załącznik:

Raport "Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 r."

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez MF   
wtorek, 21 stycznia 2014 12:59

Uwaga!!!

Mamy szansę zmienić coś w "ustawie śmieciowej"!

Każdy może napisać swoje uwagi na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Minister środowiska powołał zespół ds. analizy wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W jego skład weszli przedstawiciele miast, gmin wiejskich, urzędów marszałkowskich, właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorców realizujących zadania przewidziane w ustawie. Zgłaszane przez mieszkańców uwagi będą publikowane na stronie www.naszesmieci.pl, a zespół przeanalizuje je przy wprowadzaniu zmian.

http://naszesmieci.mos.gov.pl/kontakt

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 13:18
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Joomla 1.5 themes free created by Lonex.